UNIONPLAST-GROUP s.r.o.   Výrobce plastových oken a zimních zahrad

"Změníme Váš pohled na svět"

Zimní zahrady

Zaslat poptávku na zimní zahradu

Zimní zahrada(dále jen ZZ) byla původně prostor k pěstování převážně tropických rostlin. V současné době je tato funkce většinou nahrazena touhou lidí, zvětšit si svůj obytný prostor a někdy též potřebou zároveň ochránit podlahu balkónu před zatékáním. Některé ZZ slouží jako nadstandardní zastřešení bazénů nebo např. k rozšíření restauračního zařízení, kdy vznikne prosklená předzahrádka.

Pro ZZ je typické, že člověk má bezprostředním kontakt s vnějším okolím. Materiálem ZZ může být hliník, plast,dřevo nebo kombinace těchto materiálů. Každý z těchto materiálů má své výhody a nevýhody a záleží na zákazníkovi, co je pro něho prvořadé. Plast je relativně levný, má širokou škálu dřevěných dekorů, dobře izoluje, má rozmanité okenní příslušenství, ale u střech se hodí jen na ZZ s malou hloubkou z důvodu malé statické únosnosti PVC profilů. 

Hliník je sice dražší a má horší tepelně izolační vlastnosti, ale mezi jeho klady patří bezúdržbovost, stálost materiálu, téměř neomezená barevná škála, dobré statické parametry pro konstrukci střech a většinou bezproblémové zasklení bez zatékání do střechy. Hliníkové střešní systémy mají také většinou velmi dobře vyřešené detaily v přechodech žlab/sklo a stěnový Al profil/zeď domu. 

Dřevo působí na pohled příjemně, dobře izoluje, je vhodné na složité tvary, ale je dražší než plast a hlavně není bezúdržbové. U dřevěných konstrukcí je třeba velmi pečlivě vybírat solidního dodavatele a je třeba počítat, že se dřevo musí 1x za 5-7 let natřít novým nátěrem. Přehled typů

typ1  typ2  typ3 typ4

typ5   typ6    typ7     typ8

typ9    typ10    typ11     typ12

typ13   typ14   typ15   typ16

typ17

NOVINKY

Podívejte se do nové kategorie VÝPRODEJ. Naleznete zde aktuální nabídku výprodejových prvků. Jedná se o nové neodebrané prvky s výraznými slevami!

!!! Nyní zimní zahrada za 50% původní ceny !!!